son yarış Meksika GP 2016

  • Lewis Hamilton ( Mercedes ) 1
  • Nico Rosberg ( Mercedes ) 2
  • Daniel Ricciardo ( Red Bull) 3

gelecek yarış Brezilya GP 2016

06

Temmuz 2012, Cuma | 23:28

3

Silverstone: Kaosa rağmen yarış yapılacak

Silverstone organizatörleri, bugün yaşanan elverişsiz koşullara rağmen yarışın kesinlikle yapılacağını belirttiler.

Hazırlayan: Selim KESEN

TurkiyeF1.Com Editörü | Diğer yazıları için tıklayın

Cuma günü yaşanan trafik kaosu ve kamp alanlarının sular altında almasından dolayı taraftarlara asfalt park alanlarını kullanmalarını öneren organizatörler, biletli taraftarlar dahil tüm taraftarlara Cumartesi günü halka açık park alanlarını kullanmamaları önerisinde bulundular.

Jenson Button'ın bugünkü pist koşullarının Pazar günü sürmesi halinde yarışın yapılamayabileceğini belirtmesine rağmen organizatörler muhtemelen bundan daha kötüsünün yaşanmayacağını belirttiler.

Silverstone pist organizatörü Richard Phillips ise Silverstone'un durumla başa çıkmakta başaılı olduğunu ve Cumartesi gününün Pazar günü için nemli bir ölçü olacağını belirtti.

Phillips, kendisine yöneltilen 'yarışı tehdit edecek bir durum var mı?' sorusuna, "Hayır. Bugün yağan aşırı yağmurdan dolayı biraz kaygandı fakat piste hemen her noktadan bağlı olan büyük bir göl olduğu için drenaj oranının oldukça iyi olduğunu söyleyebilirim." dedi.

Phillips, pistin 2000 yılı haricinde böle bir koşulla hiç karşılaşmadığını da söyledi.

"2000'de burada değildim. Tanrıya şükürler olun ki bu da benim 2000'im. 2000'de yeterince hazırlıklı olunduğundan emin değilim. Ama bu yıl bunun için pek çok plan yaptık. 12 saatte 40mm yağmurla başa çıkmak hiç de kolay değil."

Phillips bugün yaşanan trafik kaosunun da, pist için yatırımcı aramalarının sebeplerini haklı çıkardığını vurguladı.

"Uzun zamandır neden yatırımcı aradığımızı bügün herkes gördü sanırım. Son on yılda bu etkinliği gerçekleştirmek için çok fazla şey yaptım ve bunlarla gurur duyuyorum. Hala da guruluyum ancakbugün biraz hasta hissediyorum."

Phillips bütün taraftarlardan da özür diledi.

"Herkesten koşulsuz özür diliyorum. Oluşan durumdan kendimi sorumlu tutuyorum. Bu benim için yıllardır bir guru sebebi olmuştu ancak şimdi neredeyse ağlamak üzereyim."

Yeni TurkiyeF1'e merhaba deyin.
Tüm ziyaretçilerimizi yeni TurkiyeF1'e bekliyoruz...

Yayınlanan yorum

3

Onay bekleyen yorum

0

Kullanıcı resmi

qualopec 07 Temmuz 2012, Cumartesi | 09:53

Görün arkadaslar Ingiltere'nin halini. Sene olmus 2012 Yagmurdan sebep gelmeyin diyorlar. Birde avrupa birligi ulkesi olacaklar. Bizim organizasyonlardan sikayet edenler umarim bu haberi okumustur.

Kullanıcı resmi

mrtyldz 07 Temmuz 2012, Cumartesi | 11:11

Yağmurdan gelmeyin diyorlar ama öyle basit bir yağmur değil 12 saat aralıksız yağan bir yağmurdan bahsediyoruz Türkiyeyle İngiltereyi karşılaştırmak anlamsız olur burada olsa ortalığı sel götürür orada her zaman yağmur var ve altyapıyı ona göre yapmışlardır

Kullanıcı resmi

watercolours 07 Temmuz 2012, Cumartesi | 12:39

Adamlarda 12 saat yağmur yağğıyor ve ortada ne sel var, ne ölen. Adamlar yoğunluktan dolayı millet sıkıntı çekmesin diye gelmeyin diyorlar. Bizde normal mevsim sağanaklarında ortalığı sel götürüyor. Elmalarla çürük domatesleri kıyaslamayalım.

sponsorlu bağlantılar