son yarış Meksika GP 2016

  • Lewis Hamilton ( Mercedes ) 1
  • Nico Rosberg ( Mercedes ) 2
  • Daniel Ricciardo ( Red Bull) 3

gelecek yarış Brezilya GP 2016

05

Mayıs 2011, Perşembe | 11:25

0

Jordan: News Corp'un amacına ulaşması zor

Eski takım patronu Eddie Jordan, dünya medya devi Rupert Murdoch'un sahibi olduğu News Corp.'un F1'in ticari haklarını satın alma girişiminin önünde çok sayıda engel olduğunu söyledi.

Hazırlayan: Turkiye F1

TurkiyeF1.Com Editörü | Diğer yazıları için tıklayın

News Corp., Fiat ve Ferrari'nin arkasındna olan Angelli ailesi ile ortak olan yatırım grubu EXOR ile konsorsiyum kurarak Formula 1'in ticari haklarını satın almaya çalışıyor.

1991-2005 yılları arasında takım patronu olarak Formula 1'de yer alan Jordan, BBC'ye yaptığı açıklamada, Murdoch'un F1'i satın alarak bunu izleyicilere paralı olarak pazarlayamayacağını, bunun için kanunlarda değişiklik yapılması gerektiğini ifade etti.

F1'in ticari haklarını elinde bulunduran CVC'nin temsilcisi Bernie Ecclestone'ın, Avrupa Birliği'ne TV'deki yayınlarla ilgili herşeyin ücretsiz olacağına dair garanti verdiğini, bunun da Concorde Anlaşması'nda belirtildiğini söyledi.

Jordan, News Corp.'un F1'den yayın üzerinden bu şekilde para kazanmasının önünde yasal engeller bulunduğunu ancak Concorde Anlaşması'nın 2012'de sona ermesinin ardından bu durumun değişebileceğini ve News Corp'un F1'i satın almak içi yeni bir hamle yapabileceğini kaydetti.
Yeni TurkiyeF1'e merhaba deyin.
Tüm ziyaretçilerimizi yeni TurkiyeF1'e bekliyoruz...

Yayınlanan yorum

0

Onay bekleyen yorum

0

sponsorlu bağlantılar